Új játékszerem érkezett, a neve MyAudio 808DCC, egy Android 4.0.3-mal szerelt táblagép. 2 magos CPU-ja 1,2- GHz-n ketyeg, de ha kell, akkor 1,5-re is felpörög, RAM-ból sincs neki árához képest kevés, 1 GB leledzik benne. Ez még meg van spékelve egy 8 GB-s háttértárral, 2 kamerával és egy 5000 milliamperes akkuval.
Ez eddig szép és, jó, de mire megy az öreg harcos, a számomra überelhetetlen, 11. életévét taposó Jornada 720-as ellen? Nyilván az újabb technika többet tud, de vajon az általános funkciók mennyire javultak? Gyorsabb lett a bootidő? Gyorsabban nyit megy egy filet?
Bootidő teljesen kikapcsolt állapotról:
Nos Jornadánál ezt nem lehet jól megcsinálni, így egy resetet nyomok majd bekapcsolt állapotban, így lemérhető lesz.
Jornada: 7,08 mp
MyAudio: 43,44
Ez egy elég nagy pofon a nagyöregtől....
Ébredés altatásból:
Eleve mind a 2 gép főként altatásra van kitalálva, ezért nem lehet a Jornadat igazán kikapcsolni.
MyAudio: 2,5 mp
Jornada: 1,04 mp
Itt azért nem osztott akkorát, de a különbség több, mint 2x-es...
Ugyanazon kép megnyitása
Az órarendem célszerű, ha mindkét eszközömön rajta van, de vajon melyiken tudom gyorsabban megnézni?
Jornada: 7,45 mp
MyAudio: 1,89 mp
Itt ütközik leginkább szembe az, hogy a Jorndada nem mai darab. Már nem képes felvenni a versenyt a modern, 3D-s videokártyák ellen.
Ebből a pár szösszenetből leszűrhető, hogy a mai technológiának hol vannak gyenge pontjai. Szép, élvezetes, de feleslegesen túlkomplikált. A Windows CE egy egyszerű oprendszer, nem azért mert régi, hanem mert ilyennek van tervezve. Bármilyen rendszert meg lehetne írni egyszerűen, de inkább építenek már jól bejáratott alapokra, akkor is, ha az indokolatlan. Az a probléma, hogy IGAZÁN új kernel nem jött ki és terjedt el az elmúlt 20 évben, így kénytelenek a régieket tovább kombinálni. Ez nyilván sebességveszteséghez vezet. Nemrég csináltak egy tesztet, melyben kiderült, hogy Linux alkalmazások lassabban futnak Linuxon, mint Unix alatt emulálva. Most komolyan erre kell építeni? Nincs bajom a Linuxszal, sőt, szeretem is, de azért ez durva. Az Android túlkombináltsága pedig még inkább.