Mára már az informatika eljutott arra a szintre, hogy mindenkinek lehet saját operációs rendszere, nem kell hozzá nagy szaktudás, elég egy programnyelv (alapos!) ismerete. A Cosmos OS lehetővé teszi számunkra, hogy Visual Studioban programozhassuk. Ez egy alap kernel, nincs benne más, csak az illesztőprogramok és a C# felismeréséhez, futtatásához szükséges dolgok. A bootolásról a Linuxok indítására használatos ISOLINUX gondoskodik, ám ettől még NEM Linux alapú maga a rendszer.
A felhasználónak így elég csak azt megírni, hogy rendszere ténylegesen mit csináljon. Youtube-on elég sok amatőr mutatja be, hogy ő miket pakolt bele és hogyan, ám igazán hasznuk nincs az ilyen OS-eknek, eladni nem lehet őket. Itt egy kép az én alkotásomról, nem tud igazán sokat jelen állapotában
Látható, hogy csak igen alap funkciókra képes. Sajnos a teljes C# apparátust nem tudjuk felhasználni, tehát így consolos Windows alkalmazásaink nem ültethetőek át egy az egybe egy Cosmos projectbe.
Ahhoz, hogy debugoljuk a rendszert szükségünk van egy emulátorra, mint VirtualBox, VMWare, vagy QEMU. Ha ezzel készen vagyunk, akkor Release módban futtatva megkapjuk a kész ISO fájlt, amely már önállóan futtatható virtuális gépen, vagy CD/DVD-re írva igazin is (CSAK IDE CSATOLÁSÚ MEGHAJTÓKON, SATA NEM MŰKÖDIK).
Letöltés INNEN
Egyik legprofibb OS, ami Cosmossal készült: Pear OS (iPear)